Loading...

Wpis na blogu

Kuchnia klasyczna czy kuchnia nowoczesna?

Urządzając swój dom dobrze zachować spójność stylistyki poszczególnych wnętrz. Dziś przyjrzyjmy się dwóm z nich zastosowanym w jednym z najważniejszych pomieszczeń, w którym skupia się spora część życia rodzinnego. Kuchnia klasyczna czy kuchnia nowoczesna? Czym się charakteryzują te dwa style i kiedy je wybrać?

Czym charakteryzuje się kuchnia klasyczna?

W odróżnieniu od minimalistycznych wnętrz, kuchnia klasyczna jest dużo bardziej przytulna, swojska. Kojarzy się bardziej z uroczym domkiem na wsi niż luksusowym apartamentem. Jej znakiem szczególnym jest kolorystyka – dominuje w niej biel i różne odcienie brązu, które gwarantują przede wszystkim drewniane meble. Może to być delikatna sosna, ale również wiśnia. W takiej kuchni najważniejszą rolę odgrywają meble. To przede wszystkim zdobione wgłębieniami czy frezami fronty, ozdobione również pięknymi uchwytami. Aby nadać wnętrzu bardziej luksusowego charakteru, warto zastosować okucia w kolorze srebrnym, złotym lub mosiężnym. Doskonale sprawdzają się również uchwyty w czarnym kolorze. Klasyczna kuchnia będzie miała również tradycyjne zasłony zamiast nowoczesnych rolet, a także przeszklone witryny, za którymi dumnie prezentować się będą porcelanowe zestawy naczyń. Taka kuchnia może być bardzo jasna, z romantycznymi dodatkami, dzięki którym zyska bardziej prowansalskiego charakteru, lub rustykalna – z rozmaitymi drewnianymi ozdobami, wiklinowymi koszami czy kwietnikami, a także wieszakami na kubki i utensylia. Świetnie sprawdzą się tu wszelkie tapety w drobne wzorki.

Jak prezentuje się kuchnia nowoczesna?

Kuchnia nowoczesna to przede wszystkim dużo miejsca wokół i absolutny minimalizm. Bardzo często dominują tam ciemniejsze kolory – grafit lub nawet czerń, przełamane jasnymi akcentami oraz dodatkami z drewna i metalu. Świetnie sprawdzają się w niej rolety okienne, plisy oraz żaluzje, a także fototapety nad blatem roboczym. Fronty mebli są zwykle gładkie – na wysoki połysk lub matowe, często pozbawione uchwytów w ogóle. Wszelkie ozdoby dawkuje się tu oszczędnie – może to być modernistyczna misa z owocami lub kolorowy wazon z kwiatami na stole.

Jaki styl wybrać do swojej kuchni?

Style kuchni warto dobierać nie tylko względem własnych preferencji, ale także charakteru kuchni. Pomieszczenia otwarte – czyli aneksy kuchenne, lub półotwarte, świetnie korespondują z eleganckim salonem, gdy prezentują się bardzo nowocześnie. W takiej sytuacji kuchnia staje się przedłużeniem salonu i ma być niejako tłem dla niego. Z kolei kuchnie zamknięte, lub aranżowane wraz z salonem i jadalnią w podobnym stylu, mogą nawiązywać bardziej do stylu klasycznego. Poza tym podkreślić należy, że kuchnia zawsze jest odzwierciedleniem gustów gospodarzy domu – dlatego nie może w niej zabraknąć indywidualnych rysów!

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl