Loading...

Wpis na blogu

Meble łazienkowe wiszące czy stojące – jakie wybrać?

Nowoczesna łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim estetyczna i przytulna. Wybór aranżacji wnętrza ma wpływ na codzienne czynności, a zakup mebli będzie inwestycją na wiele lat. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się, jakiego rodzaju wyposażenie będzie dla nas najbardziej praktyczne. Jednym z najważniejszych wyborów jest rodzaj mebli łazienkowych — wiszących lub stojących.

Nowoczesne meble wiszące

Meble łazienkowe wiszące są dobrym rozwiązaniem przede wszystkim wtedy, gdy nasza łazienka ma małą powierzchnię. Pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie oraz uzyskać dodatkowe wolne miejsce na podłodze. Będzie je można wykorzystać, umieszczając pod szafkami kosze na bieliznę lub kosmetyki. Meble do łazienki wiszące mogą być również uznane za wyjątkowo nowoczesne i oryginalne, bo kojarzą się w popularnym stylem minimalistycznym. Taka łazienka jest łatwa do sprzątania. Mamy dostęp do całej podłogi, nawet jeśli zostanie ona zalana wodą podczas kąpieli.

Meble łazienkowe wiszące są jednak zazwyczaj trudniejsze do montażu od wersji stojących. Musimy stosować odpowiednie narzędzia, nawiercać ściany i wykonywać wiele dodatkowych czynności. Ograniczamy sobie możliwość późniejszego przemeblowania pomieszczenia, ponadto meble wiszące mają limity związane z odpornością na obciążenia. Z tych względów trzeba od razu przewidzieć ich układ i zastosowanie.

Tradycyjne wersje stojące

Meble łazienkowe stojące są dostępne w różnych stylach, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Mają fantazyjne kształty i zdobienia, dlatego będą pasować do każdego rodzaju łazienki, niezależnie od jej wielkości. Meble łazienkowe stojące można łatwo przestawiać, co pozwala łatwo zmieniać wystrój pomieszczenia. Nieco większym problemem jest w tym przypadku czyszczenie podłogi, ale w praktyce wystarczy użyć odpowiedniego mopa lub tymczasowo przesunąć meble w inne miejsce. Meble do łazienki stojące oraz wiszące można też łączyć ze sobą, aby uzyskać łazienkę dopasowaną do naszych potrzeb. Ma to szczególne znaczenie, jeśli pomieszczenie ma nietypowy układ, z miejscami o utrudnionym dostępie. Dzięki umiejętnemu połączeniu mebli uzyskamy więcej miejsca zarówno na podłodze, jak i w szufladach, pojemnikach na ręczniki, kosmetyki czy środki piorące.

Funkcjonalne meble na wymiar do łazienki

Aby najlepiej wykorzystać powierzchnię łazienki, warto zastanowić się nad zakupem mebli na wymiar. Pozwala to swobodnie zaplanować układ, co jest ważne szczególnie w przypadku łazienki o niestandardowym kształcie. W ten sposób pomieszczenie będzie wydawało się obszerne i przestronne, nawet mimo niewielkiego metrażu. Niezależnie od rodzaju mebli w zaprojektowaniu łazienki na miarę naszych marzeń pomoże Ci nasza firma Degosh. Firma ma duże doświadczenie i korzysta z innowacyjnych rozwiązań pozwalających na uzyskanie optymalnej funkcjonalności wnętrza. Meble powinny być dopasowane stylem i rozmiarem do naszego domu i to właśnie pozwolą uzyskać meble łazienkowe na wymiar. Z pewnością wybór wyposażenia łazienki nie jest łatwy. Przy zakupie należy kierować się estetyką wnętrza i funkcjonalnością mebli. Powinny zapewnić wygodny dostęp do kosmetyków i innych często używanych przedmiotów. Bardzo wiele zależy od powierzchni łazienki i naszych indywidualnych przyzwyczajeń. Najszersze możliwości dostosowania do układu pomieszczenia daje właśnie zakup mebli na wymiar. Jest to rozwiązanie nieco droższe od tych znanych nam z marketów budowlanych, lecz zapewnia najwyższy poziom komfortu i zadowolenia.

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl