Loading...

Wpis na blogu

Szafa wnękowa czy garderoba?

Jeszcze nie tak dawno duża, drewniana szafa (np. meblościanka) była jednym z najważniejszych mebli, który musiał się znaleźć w każdym domu. I choć potrafiło się w niej zmieścić mnóstwo ubrań, a także dużo innych rzeczy, to nie była zbyt praktyczna. Korzystali z niej wszyscy domownicy, a więc znajdująca się w niej odzież ledwo co się mieściła. Co więcej, sam mebel zajmował dużo miejsca, a przecież przestrzeń tą można by było znacznie lepiej wykorzystać. Na szczęście czasy ciężkich, drewnianych szaf bezpowrotnie minęły, ale problem z przechowywaniem ubrań pozostał. Świetną alternatywą jest garderoba, jednak nie każdy może wygospodarować aż tyle miejsca, co więc wówczas zrobić? Może zatem szafa wnękowa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Garderoba, czyli rozbudowany system przechowywania

Któż z nas nie chciałby mieć w swoim domu praktycznej garderoby na wymiar, w której bez najmniejszego problemu pomieściłaby się wszystkie ubrania, bielizna i dodatki, a nawet buty. Co więcej, tak zaprojektowanej, żeby każda rzecz miała swoje miejsce i nie trzeba by było tracić czasu na jej szukanie.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Jeśli bowiem nie dysponujemy wolną przestrzenią do zagospodarowania, a przede wszystkim środkami finansowymi na jej wyposażenie, to garderoba na wymiar pozostanie w sferze marzeń. Jeżeli jednak mamy do dyspozycji odpowiednie pomieszczenie, a nasz budżet pozwala na takie wydatki, to warto się zastanowić nad jej montażem. Nie ulega bowiem wątpliwości, że posiadanie garderoby znacząco ułatwia życie, a przede wszystkim pozwala zachować ład i porządek w domu. Aby jednak garderoba na wymiar spełniała swoje zadanie, musi idealnie wpasowywać się w potrzeby użytkowników, a jej przestrzeń powinna być tak zaprojektowana, żeby łatwo im było się w niej odnaleźć. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie jej wyposażenie. Półki na ubrania, drążki na wieszaki, praktyczne szuflady i kosze to absolutne minimum.

Oszczędzaj przestrzeń z szafką wnękową

Szafa wnękowa to oszczędniejsza forma garderoby. Aby ją zamontować, niepotrzebna jest dodatkowa przestrzeń w mieszkaniu. Wprost przeciwnie, do jej montażu najczęściej wykorzystywane są już istniejące wnęki czy też narożniki, w których trudno byłoby usytuować jakieś inne meble czy sprzęty. Szafy wnękowe świetnie wpasowują się także we wszelkiego rodzaju skosy. Ich wielkość i kształt dostosowuje się bowiem do miejsca, w którym mają być zamontowane. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy wolny centymetr. Zabudowy wnękowe mają wiele zalet, nie tylko pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, ale przede wszystkim są niezwykle funkcjonalne.

Bez względu jednak na to, czy zdecydujemy się na garderobę, czy też szafa wnękowa będzie ostatecznym wyborem, ważne jest, aby realizację zlecić profesjonalistom. Dlatego klientów szukających skutecznych rozwiązań do domu, w zakresie przechowywania odzieży i wszelkich innych dodatków odsyłamy do oferty: https://degosh.pl/meble-na-wymiar/zabudowy-wnekowe/. Każdy klient podobnie, jak i jego mieszkanie jest unikatowy, dlatego dla każdego znajdujemy indywidualne, najbardziej optymalne rozwiązanie.

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl