Loading...

Wpis na blogu

Ciemne kolory wnętrza – kiedy warto?

Dzisiejsza moda wystroju wnętrz jest zdominowana, przez jasne odcienie. To zrozumiałe, gdyż jasne pomieszczenia optycznie wydają się większe. Ale czy należy stosować je wszędzie? Niekoniecznie. Są pewne rozwiązania, które pozwolą przemycić ciemne odcienie do domu. Są też pomieszczenia, w których ciemne kolory sprawdzą się zdecydowanie lepiej od jasnych. Mało kto ma świadomość, jak świetnie można połączyć jedno z drugim i stworzyć unikalny wystrój zamieszkiwanej powierzchni.

Gdzie sprawdzą się ciemne kolory?

Ciemne kolory sprzyjają odpoczynkowi i ukojeniu. Dzieje się tak dlatego, że nie odbijają światła. A dzięki temu mniej męczą ludzkie oczy. Wnętrza w ciemnych odcieniach są więc idealnym rozwiązaniem do sypialni i pomieszczeń relaksacyjnych. Aranżacja wnętrz w ciemnych kolorach sprawdzi się również w przypadku wyjątkowo małych pomieszczeń. W takim przypadku pomalowanie ścian i sufitu na czarno, a dodatkowo ułożenie ciemnej podłogi skutkuje zatarciem się granic wnętrza. Sprawia to, że pomieszczenie wydaje się większe, niż w rzeczywistości.

Łączymy ciemne z jasnym – jak to zrobić?

Połączenie jasnych i ciemnych barw sprawdza się w praktycznie wszędzie. Niezależnie od tego, czy jest to gabinet, jadalnia, kuchnia, czy salon. Jeżeli ktoś lubuje się w ciemnych kolorach, to wcale nie musi rezygnować z jasnego wnętrza. Wystarczy pomalować na ciemny odcień tylko jedną ścianę lub ułożyć ciemną podłogę. Ściana pomalowana na ciemny kolor świetnie sprawdzi się jako tło dla ekranów telewizora lub monitora. To dobre rozwiązanie do salonu i gabinetu. W salonie dla uzyskania lepszego efektu warto wyposażyć się w telewizor z systemem ambientlight lub zamontować za posiadanym telewizorem oświetlenie led. Zapewni to efekt jasnej poświaty, padającej na ciemne tło. Jasne wnętrza z pojedynczymi ciemnymi elementami potrafią cieszyć oko.

A jak się mają ciemne wnętrza z jasnymi elementami? W takim wypadku warto wyposażyć się w jasne meble, najlepiej białe. Nada to kontrastu. Dzięki temu nie będzie wrażenia „zlewającego się” pomieszczenia. Do takiego zestawy warto zastosować podłogę w kolorze „przejściowym”. Dobrym przykładem są pomieszczenia o ścianach w ciemnym graficie, białych meblach i jasnoczekoladowej podłodze.

Zarówno jasne, jak i ciemne wnętrza mają swoje zalety. Jasne wnętrza zapewniają optyczną przestrzeń, a ciemne barwy nadają wrażenia przytulności. Kolory użyte w pomieszczeniach, są kluczowe, ponieważ nadają im indywidualnego nastroju. W Internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji, które pomogą w urządzeniu własnego mieszkania.

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl