Loading...

Wpis na blogu

Co należy wziąć pod uwagę w projekcie wnętrza sklepu?

Otwarcie sklepu to dość skomplikowany proces, który wymaga zadbania o wiele kwestii. Jedną z najbardziej istotnych jest kompleksowe aranżowanie powierzchni handlowej – ważne, aby odpowiadała ona danej branży oraz była funkcjonalna zarówno dla klientów, jak i pracowników. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze sklepu pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni, rozłożenie produktów oraz zaplanowanie ruchem klientów poruszających się pomiędzy sklepowymi półkami.

Projektowanie wnętrza sklepu – na co zwrócić uwagę?

Aranżowanie powierzchni handlowej wymaga uwzględnienia wielu czynników uwarunkowanych rodzajem prowadzonej sprzedaży, wielkością sklepu czy przewidywaną liczbą klientów. W zależności od tego optymalne zaplanowanie projektu wymaga zadbania o aspekty, takie jak:

• Układ sklepu – rozlokowanie poszczególnych regałów oraz produktów to podstawowa kwestia, która warunkuje sposób poruszania się klientów po sklepie oraz wielkość sprzedaży. W zależności od oferowanego towaru, charakteru działalności, wielkości lokalu oraz indywidualnych preferencji można zdecydować się na różne układy poszczególnych elementów wyposażenia w sklepie. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się układ rzędowy, układ pętlowy oraz układ o nieograniczonym przepływie ruchu.

• Projekt koncepcyjny – tworzenie sklepu wymaga szczególnego skupienia się na etapie projektowania, które przeprowadzane jest dla określonej lokalizacji oraz charakterystyki branży. Opracowanie projektu koncepcyjnego polega na ustawieniu na planie mebli sklepowych, lad kasowych i innych elementów składających się na wyposażenie sklepu. Taki plan będzie wymagał wielu poprawek i optymalizacji, jednak ostatecznie pozwoli na stworzenie idealnie zaplanowanej przestrzeni.

• Sterowanie ruchem klientów w sklepie – stanowi jedną z technik merchandisingu. Wymaga ona zaprojektowania przestrzeni tak, aby klient przeszedł wszystkie działy dostępne w danym sklepie oraz czas jego pobytu w tym miejscu był jak najdłuższy.

• Meble sklepowe – dobór odpowiednich mebli stanowiących wyposażenie sklepu pozwala na zdefiniowanie marki oraz ciekawą prezentację oferowanych produktów.  Poszczególne regały, półki i gondole powinny zostać dopasowane do charakterystyki produktów, które będą na nich umieszczane. Zadbanie o ten aspekt podczas projektowania sklepu, pozwala na efektywne kreowanie marki oraz zapewnienie przyjemnych doświadczeń podczas zakupów klientom.

wnetrze-sklepu

Projekt wnętrza sklepu – gdzie wykonać?

Przygotowanie odpowiedniego projektu przestrzeni sklepowej oraz aranżacja wnętrza sklepu często okazuje się niezwykle trudne do samodzielnego wykonania. Na szczęście na rynku występują specjalistyczne firmy, takie jak nasza Degosh, pomagające w procesie projektowania sklepów na każdym etapie ich powstawania. Działalność naszej marki opiera się na tworzeniu koncepcji, projektowaniu oraz koordynowaniu działań podczas wyposażania wnętrz komercyjnych, takich jak sklepy, cukiernie, piekarnie, supermarkety czy wiele innych. Gwarantujemy przede wszystkim niezwykle ciekawe i funkcjonalne aranżacje wnętrz.

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl