Loading...

Wpis na blogu

Jak urządzić małą łazienkę?

Remont czy urządzanie nowej łazienki o niewielkim metrażu jest nie lada wyzwaniem. Często większa kuchnia czy salon odbija się właśnie na mikroskopijnej łazience. Istnieje jednak kilka trików, dzięki którym poradzimy sobie z tym zadaniem. Jak się do tego przygotować?

Projekt małej łazienki

To pierwszy i bardzo ważny etap. Bez dobrego planu dużo trudniej jest uzyskać oczekiwany efekt. Zastanówmy się, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby, dzięki temu codzienne użytkowanie z łazienki będzie bardziej komfortowe i przyjemne. Nie warto inwestować w rozwiązania, które później okażą się zupełnie bezużyteczne. Zmarnujemy nie tylko czas i pieniądze, ale również przestrzeń, która może posłużyć na coś praktycznego. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

aranżacja małej łazienki

Optyczne powiększenie łazienki

Przy niewielkich rozmiarach wnętrza możemy zastosować pewne triki, które pomogą optycznie je powiększyć. Jednym z nich jest umieszczenie dużego lustra umieszczonego na wprost wejścia. Dlaczego? Takie rozwiązanie doda głębi oraz wizualnie powiększy pomieszczenie. Odpowiednio dobrane płytki również odgrywają dużą rolę. Powinniśmy unikać tych o dużych, wyrazistych wzorach. Grube faktury i ciemne kolory nie są dobrym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzą się płytki w jasnych barwach o gładkiej powierzchni.

Ergonomia wnętrza

Aranżacja łazienki w sposób ergonomiczny zapewnia komfort z jej korzystania. Właściwe oświetlenie czy rozplanowanie poszczególnych urządzeń i mebli jest tu kluczowe. Tak naprawdę łazienka kryje w sobie wiele bardzo potrzebnych i funkcjonalnych sprzętów. Musi znaleźć się w niej umywalka, sedes, wanna lub kabina prysznicowa, a często też pralka. Warto pomyśleć również o szafce do przechowywania kosmetyków czy różnego rodzaju środków czystości. Może być to mebel wiszący lub umieszczony pod umywalką. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie modelu podwieszanego, który nie przytłoczy wnętrza. Rozplanujmy odpowiednie odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia, aby korzystanie z nich było wygodne.

Niestandardowe wymiary łazienki – czy to problem?

W dzisiejszych czasach absolutnie nie. Producenci oferują meble łazienkowe na wymiar, dzięki czemu w łatwy sposób możemy optymalnie wykorzystać całą przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Nawet na niewielkim metrażu możemy umieścić wannę, chociażby narożną. Popularnym obecnie rozwiązaniem jest wanna z kabiną prysznicową. Jest to funkcjonalne zastosowanie przy wykorzystaniu niewielkiej ilości miejsca. Idealnym dopełnieniem całej aranżacji jest zainwestowanie w drewniane dodatki, które ocieplą wnętrze i nadadzą przytulności.

Zainteresowanych meblami łazienkowymi na wymiar – zapraszamy do kontaktu!

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
OBSŁUGA KLIENTA
Stolarnia oraz biuro projektowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli
ul. Długa 70; Lisiec Wielki
62-571 Stare Miasto
OSOBY KONTAKTOWE
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl
_
Dział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729