Loading...

Wpis na blogu

Jak zaprojektować funkcjonalne biuro?

Aranżacja przestrzeni biurowej uzależniona jest od kilku czynników, takich jak wielkość powierzchni do zagospodarowania, jej przeznaczenie oraz potrzeby pracowników. Nie ma jednej recepty na aranżację nowoczesnego i funkcjonalnego biura. Inne potrzeby ma biuro w wielkiej korporacji, inne w niewielkiej firmie z paroma pracownikami, a jeszcze inne home office. Aby zaprojektować przestrzeń do pracy, należy wziąć wiele elementów pod uwagę i zgodnie z wytycznymi taką aranżację stworzyć.

Jak powinno wyglądać nowoczesne i funkcjonalne biuro?

Budynek biurowy to miejsce, które może służyć do najróżniejszych zadań. Możemy w nim pracować pojedynczo lub w grupie, organizować spotkania służbowe, przyjmować klientów i kontrahentów. Biuro może służyć różnym celom, ale musi być zaaranżowane funkcjonalnie i wygodnie. Pracownicy powinni mieć niezbędne narzędzia pracy pod ręką oraz wygodne i ergonomiczne meble. Przestrzeń musi być odpowiednio zagospodarowana, nie może bowiem przytłaczać nadmiarem elementów wyposażenia i powodować ciasnoty. Każdy pracownik powinien czuć się w takiej przestrzeni komfortowo. Jak to zrobić? Najlepiej zlecić to zadanie architektom.

Projektowanie biura – funkcjonalność i wygoda

Funkcjonalne biuro powinno spełniać potrzeby pracowników w różnym wieku i być przyjazną przestrzenią do wykonywania obowiązków zawodowych. Tylko w estetycznie i praktycznie zaaranżowanym miejscu pracownicy będą chętnie wykonywali powierzone zadania. Odpowiednio urządzone biuro wpłynie na ich dobre samopoczucie, a co za tym idzie na lepszą komunikację i efektywność pracy. Projekt takiej przestrzeni powinien odzwierciedlać profil działalności danej firmy, jej politykę i kulturę oraz spełniać potrzeby pracowników. Podział biura na strefy to świetne rozwiązanie, które pozwala na wydzielenie miejsc do spotkań, rozmów telefonicznych czy kącika socjalnego. Stanowisko biurowe powinno zapewniać powierzchnię przynajmniej 7 m2 na pracownika.

Projektowanie biur fit-out – projekty szyte na miarę

Realizacje fit-out cieszą się dużą popularnością i to z wielu powodów. Projektowanie biura w tym duchu to kompleksowa usługa, gdzie jedna firma projektowa wykonuje wszystkie zadania od początku do końca, od konsultacji i brefingu, poprzez projekt aż do rozliczenia wykonanych prac.

Dopasowanie przestrzeni biurowej do potrzeb firmy ma ogromne znaczeniu w prawidłowym i płynnym funkcjonowaniu biura. Aranżacje fit-out są idealnie dostosowane do charakteru pracy firmy i potrzeb pracowników. Ponadto są nowoczesne i charakteryzują się atrakcyjnym, designerskim wyglądem.

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl