Loading...

Wpis na blogu

Jakie fronty do mebli kuchennych?

Drewniane, lakierowane czy z płyty? Jakie fronty do mebli kuchennych?

            Niby banalne pytanie, ale często spędza sen z powiek tym, którzy są w trakcie projektowania kuchni. Musimy pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego materiału jest ważny, bo rodzaj tworzywa tak naprawdę decyduje o ich trwałości oraz o stylu wnętrza.

Oto kilka wskazówek. Mamy nadzieję, że pomogą w wyborze idealnych mebli kuchennych.

Fronty drewniane można tak naprawdę dopasować do każdego stylu, zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego. To najbardziej szlachetne z frontów meblowych. Możemy wybierać spośród wielu różnych gatunków drewna. Fronty drewniane poddaje się różnym rodzajom obróbki, wykonuje się na  nich ozdobne frezy czy nadaje się im gięty kształt.

Fronty fornirowane to prostsza i tańsza wersja frontów drewnianych. Wykonywane są z płyty wiórowej bądź MDF, która następnie jest oklejana warstwą naturalnego drewna. Podobnie jak w przypadku frontów drewnianych, warstwa wierzchnia pokrywana jest lakierem.

Fronty z płyty MDF (lakierowane bądź oklejane folią PVC) to kolejne rozwiązanie do kuchni. Tego rodzaju płyta powstaje ze zmielonego na pył drewna mieszanego z dodatkiem związków organicznych, potem sprasowanego w wysokiej temperaturze w odpowiednich prasach. To trwały i podatny na obróbkę materiał. Płytę MDF można podobnie jak drewno frezować i uzyskiwać w ten sposób dekoracyjne żłobienia.

W zależności od rodzaju pokrycia, płyta MDF będzie miała trochę inne właściwości. Jeśli jest pokryta folią PVC – jest mniej odporna na wysokie temperatury.  Lakierowana płyta MDF cechuje się większa odpornością na temperaturę. Fronty kuchenne lakierowane mogą być wykończone w macie, w półmacie bądź połysku.

Fronty kuchenne z płyty laminowanej to jedno z tańszych rozwiązań, dlatego też cieszy się popularnością wśród osób z mniej zasobnym portfelem. Jeśli chcesz, by w twojej kuchni zagościły fronty wykonane z tego materiału, szczególną uwagę musisz zwrócić na rodzaj laminatu oraz zabezpieczenie krawędzi. To od tych czynników będzie zależeć wytrzymałość twoich mebli.

 

 

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl