Loading...

Wpis na blogu

Najpopularniejsze style w aranżacji

Aranżacja swojego mieszkania czy domu to wysiłek, który jednak przynosi dużo satysfakcji. Któż nie chciały stworzyć odpowiedniego dla siebie gniazdka, w którym będzie się czuć dobrze i swobodnie? Z pomocą przychodzą najróżniejsze style w aranżacji wnętrz. Mogą one stanowić inspirację w trakcie dekorowania pomieszczeń, a także pomóc nam w stworzeniu harmonijnej całości. Prezentujemy krótki przegląd po popularnych stylach w aranżacji.

Styl skandynawski

Styl skandynawski przywędrował do nas z zimnej północy, gdzie każdy promień słońca jest na wagę złota. To dlatego tak ważne w nim jest eksponowanie światła. W pomieszczeniach tego typu dominuje biel. Oprócz tego dużą rolę odgrywają drewniane meble i dodatki, a także proste formy. W przygotowywaniu dekoracji stawia się na naturalne materiały jak len czy bawełna. Urządzony w ten sposób pokój ma być funkcjonalny i przytulny.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny jest w ostatnich latach bardzo popularny. Cechuje się on przede wszystkim minimalizmem i prostotą. Każdy dodatek musi być przemyślany. Pomieszczenia powinny być funkcjonalne, a dekoracje skromne. Dominują stonowane kolory jak biel, beż, czerń czy szarość. Ważne, by wnętrze było przestrzenne, zwraca się uwagę na geometryczność form, kanciaste formy i gładkie powierzchnie. Dużą rolę odgrywa również oświetlenie.

Styl loftowy

Styl loftowy to modny styl aranżacji wnętrz w dużych miastach i metropoliach. Cechuje się on pewną surowością, a także przestronnością. Pomieszczenia posiadają duże okna. Zawierają one także dodatki i dekoracje wykonane z takich materiałów jak metal, szkło czy beton. We wnętrzach tego typu często znaleźć można niebanalne połączenia dodatków. Dominują stonowane kolory i charakterystyczne oświetlenie – często są to odsłonięte żarówki.

Styl rustykalny

Styl rustykalny to idealny wybór dla osób, które tęsknią za latami dzieciństwa. Przywołuje on ma myśl styl wiejskich domów poprzez wybór naturalnych materiałów, jak drewno czy kamień. Meble i dodatki mogą pochodzić z antykwariatu. W pomieszczeniach dominują jasne barwy, a także motywy ludowe. Charakterystyczne są także wazony z kwiatami. Całość wydaje się przytulna i swojska.

Styl vintage

Styl vintage to niezwykłe spotkanie przeszłości z teraźniejszością. Dominują w nim łagodne formy. Meble często mają zaokrąglone brzegi i krawędzie. Najważniejsze jednak to połączenie nowoczesnych trendów ze starymi akcesoriami. Popularnością cieszy się odnawianie wiekowych mebli czy wyszukiwanie na targach ciekawych elementów dekoracyjnych z historią w tle.

Styl glamour

Styl glamour przywołuje na myśl domostwa hollywoodzkich gwiazd. Są one pełne blichtru i blasku. Urządzając swoje mieszkanie w tym stylu łatwo więc o kicz i przesadę. Dominuje kolorystyka biała, złota i srebrna. Luksusowego wyglądu dodają duże lustra, świecące żyrandole czy ozdobne lampy. W pomieszczeniach tego typu stawia się meble na wysoki połysk.

Styl art deco

Styl art deco to świetna propozycja dla osób ceniących klasykę. Cechuje go wysoka estetyka, stylowe meble i obecność dzieł sztuki. Dominują w nim ciepłe kolory, głównie brąz i beż. Dużą rolę odgrywa w nim geometria. Sposobem na dekoracje są różnego typu złocenia. Materiały cechują się wysoką jakością i wytrzymałością.

Styl eklektyczny

Jeśli ktoś nie może zdecydować się na konkretny styl w aranżacji, warto postawić na eklektyzm. Daje on szanse na zestawianie ze sobą różnych kolorów i materiałów. Chodzi o to, by tworzyć nowe i niebanalne połączenia. Motywem przewodnim jest chaos. Powinien być on jednak kontrolowany – dlatego też urządzanie pomieszczenia w tym stylu jest dużym wyzwaniem.

Istnieją najróżniejsze style w aranżacji wnętrz. Każdy więc może wśród nich znaleźć coś dla siebie. Bogactwo form, kolorów i koncepcji może początkowo powodować zawrót głowy. Dlatego ważne jest by kierować się własnym gustem i potrzebami. Aranżacja wnętrza domu czy biura to duże wyzwanie. Chodzi o to, by stworzyć niebanalne wnętrza, w których będziemy się dobrze czuli.

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl