Loading...

Wpis na blogu

Zabudowa garderoby krok po kroku

Garderoba to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie idealnego porządku w ubraniach, torbach i butach. Dzięki takiemu pomieszczeniu można pozbyć się nadmiaru elementów wyposażenia z innych pomieszczeń, ponieważ szafy, półki i regały nie będą już koniecznie potrzebne. Posiadanie garderoby pozwala na efektowne, przestronne i nowoczesne zagospodarowanie wnętrz, a co za tym idzie komfort mieszkania. Jak urządzić wygodną i funkcjonalną garderobę? Podpowiadamy w tym artykule!

Od czego zacząć?

Zabudowa garderoby wymaga przemyślanych działań, które pozwolą na stworzenie miejsca estetycznego i praktycznego. Najpierw należy zastanowić się jakie pomieszczenie lub jego część przeznaczyć na budowę garderoby. Jeżeli dysponujesz dużym metrażem mieszkania lub domu, możesz przeznaczy na jej urządzenie jedno z pomieszczeń. W sytuacji gdy nie ma takiej możliwości garderobę można zaaranżować w przedpokoju, sypialni lub wykorzystując dostępne elementy przestrzeni, takie jak skosy lub wnęki. Należy pamiętać o tym, że garderoba nie może być ciasna i najlepiej przeznaczyć na nią co najmniej 3,5 metra.

Zabudowa garderoby – jak ją urządzić?

Funkcjonalność garderoby jest uzależniona od jej kształtu. Najwygodniejsza jest ta w kształcie kwadratu, ponieważ umożliwia wygodny dostęp do odzieży i możliwość swobodnego przebierania się. Doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnych szaf wzdłuż ścian. Na garderobę można także wykorzystać nietypowe wnęki lub skosy, gdzie bardzo dobrym pomysłem będzie zamontowanie szafy wnękowej, wykonanej pod wymiar garderoby, ponieważ takie szafy wszędzie da się ustawić. Przesuwne drzwi to także świetne rozwiązanie, dzięki któremu możesz zaoszczędzić sporo miejsca.

Urządzanie garderoby krok po kroku

Najpierw należy wykonać montaż zewnętrznych elementów konstrukcyjnych. W przypadku krzywych pionów w pomieszczeniu trzeba dostawić ściankę. Potem należy zamontować kątowniki do ściany i przykręcić płyty. Następnie montujemy kątowniki do wnętrza szafy do zabudowy i należy to zrobić na bocznej ścianie. Należy zacząć montaż od górnych półek, ponieważ jest to rozwiązanie bardzo wygodne i praktyczne. Kolejnym krokiem jest ułożenie półki na kątownikach i wypoziomowanie jej. Aby wyznaczyć linie poziome na bocznych ścianach, należy przykręcić prowadnice na kosze, wykorzystując kołki rozporowe. Aby zwiększyć sztywność konstrukcji w miejscu umieszczenia wieszaków, dobrze jest zamontować dwie półki, które powinny się znajdować na dole i na górze. Ostatnim krokiem jest zamontowanie drzwi i najlepszym pomysłem jest zlecenie wykonania ich konstrukcji stolarzowi.

Jeśli wciąż zainteresowany jesteś zabudową garderoby, zapraszamy do kontaktu: https://degosh.pl/kontakt/

Leave a Comment


Dane firmowe
DeGosh Manufaktura Wnętrz i Mebli Górny Monika
ul. Lisiecka 60
62-571 Stare Miasto
NIP 665 234 75 20
Salon firmowy
ul. Grunwaldzka 165/2
60-322 Poznań
tel (+ 48) 500 266 076

ul. Poziomkowa 25 Żdżary
62-571 Stare Miasto
tel (+ 48) 500 266 076
zobacz dojazd
Osoby kontaktowe
Dział projektowy
Monika Górny
kom.(+48) 500 266 076
biuro@degosh.pl

Malwina Majewska
tel (+48) 798 445 501
malwina.majewska@degosh.plDział produkcji
Grzegorz Górny
Kierownik d/s produkcji
kom.(+48) 605143729

Jakub Górny
Kierownik d/s zaopatrzenia
kom. (+48) 512134412
jakub.gorny@degosh.pl